Červen 2011

Vesmír Černá díra

19. června 2011 v 8:14 | xvxexrxa

Vše o psovi

18. června 2011 v 20:41 | xvxexrxa


Psi žijí s lidmi odpradávna. Soužití s nimi ale není vždy tak růžové, jak by se mohlo zdát. Ne každý majitel vyžaduje po psovi, aby zvládal agility nebo uměl "tančit". Pokud ale chcete žít se psem v harmoni, měl by pes ovládat alespoň základní povely. Mezi ně patří: ke mně, sedni, lehni, zůstaň a chůze u nohy. Někde se dočtete o více základních povelech, někde o méně, ale myslím, že těchto pět povelů je nezbytných pro bezpečné a hlavně bezproblémové soužití psa s člověkěm. Poslušnost psa je základním kamenem soužití se psem. Bez toho jej nemůžeme vzít na procházku, nemůžeme očekávat bezproblémové chování u veterináře.
Výcvik základních povelů je založen na předešlé výchově psa. Pokud pes nebyl správně vychováván, nemůžeme od něj očekávat plnění cviků tak, jak by to mělo být. Na výchově je postaven celý výcvik. V první řadě je ale důležitá vzájemná důvěra, bez které to jde velmi těžko. Výcvik poslušnosti nám pomůže v ujasnění vztahů mezi námi a psem.
To, jak správně vycvičit našeho psa a naučit ho základním povelům, jde různě. Existuje mnoho zaručených metod, každá nabízí něco jiného trošku jiný způsob, ale všechny jsou v jádru stejné. Jde jen o to "dostat" psa tam, kde jej chceme mít.
Co k výcviku potřebuji?
Hlavně pevné nervy a trpělivost. Dále také obojek, vodítko (krátké a dlouhé), za odměnu hračku nebo pamlsky (podle toho co má pejsek rád) a náhubek.
Několik základních rad do začátku:
- Cvičit psa by měl vždy jen JEDEN člen domácnosti! Každý má na psa jiné nároky a pes by byl zmatený, když jednomu stačí to, co udělal a druhý chce, aby to vykonal lépe. Také má každý jiný hlas, takže by psa mátla intonace hlasu.
- Povely dáváme stále stejně! Nesmíme měnit názvy povelů, nebo intonaci hlasu. Pes by byl zmaten a nevykonával by cvik tak, jak by měl, nebo by nedělal vůbec nic.
- Psa před cvičením vyvenčíme a necháme jej vydovádět. Proběhneme se s ním, nebo jej chvíli necháme běhat na volno. Pes bude klidnější a nic ho nebude nutit odejít pryč a cvik nevykonat.
- Pro cvičení si vybereme klidné místo, kde nás nebude nic rušit. Pes by se v příliš rušném prostředí neustále díval jinam a vše by ho přitahovalo více než správné provedení cviku.
- Cvičíme max. 5 minut, pak dáme psovi i sobě krátkou přestávku na vyběhání, hru apod. Pes se odreaguje a my uklidníme. Příliš dlouhé cvičení by nás i psa začalo nudit.
- Při výcviku nepoužíváme hrubých metod! Je to neúčinné a pes se začne bát. Nejlepší je psa při vykonávání cviku hodně chválit (hlasově) a po správném vykonání mu dát odměnu pohlazením, hrou, pamlskem.
- Důslednost a trpělivost je při výcviku nejdůležitější. Pokud nebudeme důsledně trvat na vykonání cviku, pes si časem bude dělat co chce a nás bude ignorovat.
- Pokud jsme nervózní nebo rozzlobení, tak necvičíme! Naši náladu při výcviku přenášíme na psa.
- Když se cvičení nedaří, nehubujte psa a nebuďte zbytečně nervózní, zkuste to další den.
- Opakování je matkou moudrosti, proto opakujte každý cvik klidně několikrát denně, avšak dbejte přestávek mezi cvičením.


Odměna za dobře vykonaný cvik
Odměnou pro psa může být pohlazení, slovní pochvala, pamlsek nebo oblíbená hračka. Každý druh odměny má svá specifika a záleží jen na pejskovi, co má rád a co mu stačí. Odměna ale musí přijít nejpozději do 5 vteřin po vykonání cviku, a to jakákoliv! Zdlouhavé čekání psa na odměnu ho nejen nebaví, ale i odrazuje od vykonání cviku.
Slovní pochvala:
Vychází z našeho hlasu. Pes musí jasně poznat, kdy je chválen a kdy kárán. Psa chválíme slovy hodný, hodná (za ně můžeme přidat i jméno - hodný Rex), šikulka apod. Prostě to co máme rádi. Při každé pochvale ale musíme dbát na intonaci hlasu. Pokud pes z našeho hlasu neslyší radost, nemá radost ani z provedené cviku, byť byste jej milionkrát pochválili. Chválíme hodně, chválíme pořád. Pokud pes udělá něco dobře, dobře cvik provádí, chválíme ho. Psovi to pomůže, zlepší mu to náladu a dodá mu více odvahy do správného a radostnějšího vykonání cviku, i kdyby ten cvik neměl rád.
Pohlazení:
Pohlazení je pro psa snad tou nejlepší odměnou za dobře vykonaný cvik. Pamlsek ani oblíbená hračka pohlazení nenahradí. Pohlazením zároveň neztrácíte kontakt se psem, jako při hodu oblíbené hračky. Psa hladíme jen po vykonaném cviku! Ne při něm! Pes by si mohl myslet, že cvik už splnil, a tudíž by jej nedotáhl do konce, nebo byste psa tím zbytečně vyrušovali. Psi mají rádi hlazení a o to více je potěší, když je pohladíte současně se slovní pochvalou za dobře vykonaný cvik. Zkuste si všimnout že po tom, co psa pohladíte, začne radostně vrtět ocáskem. Nemusí ale zůstat jen u hlazení. Svého psa můžete i podrbat. Hlazení je ale nejlepší provádět současně se slovní pochvalou, abyste psovi zdůraznili, jak je šikovný. Samotné hlazení je při výcviku téměř na nic.
Pamlsek:
Pamlsků je na trhu spoustu a záleží jen na nás a na našem psovi, jaký pamlsek má nejraději. Jestli má rád piškot nebo salám, to je jedno. Důležité je to, že za tím pamlskem rád půjde. Pamlsky ale nikdy nenahradí slovní odměnu ani pohlazení! Proto při výcviku psa třeba pochvalte, pohlaďte ho a pak mu dejte pamlsek. Nikdy psovi nedávejte pamlsek při vykonávání cviku, ale až po něm. Zkušení psovodi a výcvikáři používají pamlsek pro zrychlení cviku - např. když pes pomalu přichází na přivolání.
Hračka:
Odměna hrou je skvělá. Hrát si můžete se psem, který na pamlsky nereaguje, nebo třeba když drží dietu. Pes se při hře skvěle odreaguje a vy také. Je to ale hodně podobné jako u pamlsků. Hra nenahradí slovní odměnu ani pohlazení.


...


Štěně versus dospělý pes
Štěňata jsou k výcviku samozřejmě lepší než dospělý pes, rychleji se učí a více nás vnímají, neboť jsou na nás více upoutány. Ale věřte, že i dospělý pes se může naučit cvik stejně jako štěně. Nejde o to v jakém věku se pes učí, ale jakým způsobem. I dospělý pes se naučí bez problémů poslouchatA..
Základní povely
Pes musí umět dva klíčové povely, aby se s jejich pomocí naučil další: sedni a lehni. Doporučuji jako první naučit sedni, protože pokud ho dřív naučíte ke mně, musíte pak tento povel přeučit, aby si pes sedal tak jak má.
Základ: Psa učíme povely jedině na vodítku, nebudeme jej pak zbytečně honit, aby až ho chytíme jsme mu ukázali, co má udělat.


SEDNI
Nejlépe bude, když pomocí vodítka dostanete psa na pozici vedle levé nohy. Pokud se rozhodnete používat pamlsky, připravte si je tak, abyste je měli co nejlépe po ruce a nikde je nelovili v kapse.
Vodítko si dejte do pravé ruky a trochu se boky vytočte k psovi tak, aby se vám vodítko dobře drželo. Držte ho napnuté směrem nahoru, ne do boku, abyste psa netahali bokem nebo ho nenutili se někam otáčet. Levou ruku položte psovi na záď tak, aby se vám dobře tlačil dolů. Doporučuji tlačit doprostřed mezi slabinami a ocasem. Vyslovte zřetelně a důrazně povel sedni, aby pes zpozorněl. Těsně po vyslovení zatlačte psovi na záď (ne moc!) a donuťte ho sednout. Nezapomeňte držet vodítko stále napnuté, aby si pes nelehnul. Ihned po tom, co jej posadíte, ho hodě a radostně pochvalte, můžete mu dát pamlsek. Několikrát to zopakujte a pokaždé trochu zmírněte tlak na psovu záď. Pokud se vám bude zdát, že si již sedá bez vaší pomoci, upusťte od pomáhání rukou.
Pokud tento způsob nefunguje, použijte pamlsku nebo oblíbené hračky. Nezapomeňte vždy při vykonávání cviku psa hodně chválit.
Pamlsku můžete využít tak, že dáte psovi k němu čichnout a zavřete pamlsek do dlaně. Dáte povel sedni a jednou rukou psa dostanete do pozice sedni a ihned potom s pochvalou dostane pamlsek. Někteří psi si sednou jen pamlsek vidí. Tuto dobu musíte vystihnout a říct sedni, ještě předtím než si sedne.
Sedni můžete cvičit také při podávání krmiva. Krmivo dáte do misky a psovi dáte čichnout jen tak, ať ví, že tam něco je. Obvykle když mu misku dáte trošku výš než je on, tak si sedne. Zkuste tuto dobu opět vystihnout a těsně předtím, než si sedne, mu dejte povel. Pokud povel správně splní, pochvalte ho. Pak misku položte a s povelem "vem si" nebo "na" dovolte psovi sníst si svoje jídlo.
Dejte si velký pozor na to, jak pes sedá! Někteří psi mají tendenci si sedat tzv. na bok.
Nezapomeňte, že povely se musí neustále procvičovat, i když je pes už stoprocentně umí.

KE MNĚ
Vykonání tohoto povelu se vyžaduje po psovi, když potřebujete, aby okamžitě přišel k vám. Pes by měl všeho nechat a nejkratší cestou se k vám co nejrychleji dostat. Pomalý příchod je celkem na nic - než se k vám pes došourá, může už být pod autem.
Povel ke mně cvičte když je štěně dostatečně zvyklé na své jméno. Cvičte v klidném prostředí, kde nemá možnost někam utéct, nebo nemůže být jeho výcvik rušen třeba jedoucími auty. Zavolejte psa jménem a pokud se rozběhne směrem k vám, přidejte povel ke mně. Někdy štěně dorazí až k vám, někdy jej cestou zaujme něco lepšího a nedoběhne. Proto je lepší mít ho na delším vodítku, a pokud se cestou zastaví, jemně škubněte směrem k vám s opětovným povelem ke mně. Jakmile dorazí až k vám, hodně jej pochvalte. Můžete ho chválit i během doby, kdy míří k vám. Bude si vás tak více všímat.
U malých štěňátek ze začátku stačí, když jenom přijdou. Jsou moc divoké a chtějí si všechno nové očichat, a až později přidáte s povelem ke mně spojený povel sedni - tzn. že pes přijde na povel ke mně a sedne si.
Sedání spojené s povelem ke mně:
Psa zavoláte jménem a přidáte povel ke mně, případně si ho na povel přitáhnete k sobě za dlouhé vodítko. Jakmile je pes u vás, donuťte jej sednout a opravdu hodně a radostně jej pochvalte. Můžete mu také po tom co přijde k vám dát povel sedni, ale to už bude pro psa trochu zmatek a pak ho vlastně pochválíte jen za povel sedni, ne za povel ke mně.
Pes si má sedat tak, že když k vám přijde, sedne si naproti vám a zvedne hlavu, dívá se vám do očí. Takže má sedět těsně před vámi. Dívání do očí samozřejmě po psovi vyžadovat nemusíte, ale pokud vás během cvičení pes pozoruje, mnohem lépe se s ním pracuje a také je lépe ovladatelný.
Pokud pejsek nechce přijít, můžete mu ukázat pamlsek. Nechte psa očichat si jej, a pak ustupte kousek dál Zavolejte psa a ukažte mu pamlsek. Jakmile se k vám rozběhne, pochvalte ho a když k vám přiběhne a sedne si, pamlsek mu dejte a znovu ho pochvalte.
Cvičit tento povel musíte zásadně v klidném prostředí, aby k vám pes rychle a ochotně přiběhl a nerušilo ho něco jiného. Až tento povel bude dostatečně dobře umět, můžete s ním cvičit i na procházkách nebo tam, kde je to víc rušnější.

LEHNI
Lehni je velmi užitečný povel jak při výcviku, tak třeba u veterináře. Někdy je lepší, když pes při vyšetření u veterináře leží než sedí. A jak ho chcete dostat do polohy, kdy má ležet, když se bojí a snaží se utéct ze stolu?
Povel lehni vychází z povelu sedni. Psa posadíme, vyslovíme povel a vezmeme jeho přední tlapy (zespodu) a položíme je na zem tak, aby pes ležel. Druhou rukou položenou na kohoutku mezitím jemně tlačíme psa dolů. Poté se psa oběma rukama přestaneme dotýkat a jakmile zůstává v poloze lehni, hodně jej pochválíme. Musíme dát pozor na to, že když při pokládání má pes tlapy na naší ruce, je celá jeho váha přenesena na naši ruku. Několikrát toto zopakujeme a pak už jen psovi tlačíme jemně na kohoutek s povelem lehni a dostáváme ho tak do správné polohy. Nezapomeňte, že po každém položení musí následovat obrovská a radostná pochvala!
Druhou možností je vzít vodítko a škubnout směrem dolů současně s povelem lehni. Avšak je to spíše druhá možnost, když první nefunguje. Pes se tomuto způsobu může vzepřít tím, že se "zasekne" a ne a ne lehnout. První způsob je mnohem jemnější. Také ho do této polohy můžete dostat pomocí pamlsku a zatlačení na kohoutek, ale někteří psi se radši ohnou pro pamlsek, než aby si lehli.
Zase musíme dát pozor na správné ležení. Tak, aby všechny packy byly v přímce, ne položeny. Psi si s oblibou, aby odlehčili kloubům, lehnou zase tzv. "na bok."

K NOZE
U nohy chodí pes většinou, když je nebezpečí, že by se mu něco stalo, kdyby běhal na volno. Např. když víme že se blíží přechod, tak abychom psa nechytali až u přechodu, půjde raději kousek u nohy.
Povel k noze cvičíme výhradně na vodítku. Na volno by to nemělo smysl, psa nedostaneme tak rychle do požadované pozice jako na vodítku. Pes na povel k noze chodí u levé nohy. Nejprve si ho zavoláme k sobě. Třeba povelem ke mně nebo k němu přijdeme když sedí, to je jedno. Dáme mu jasně a zřetelně povel "k noze" a kolem noh ho obtočíme tak, aby přišel zezadu a přitáhneme si ho těsně vedle levé nohy. Nikdy psa na povel k noze netaháme čumákem směrem za nás kolem levé nohy a pak jej otáčíme, aby byl tak jak má!
Dáme tedy povel ke mně a kolem noh ho přivedeme k levé noze. Psa pochválíme. Dáme mu povel sedni. Pochválíme. Kousek poodejdeme, třeba dva kroky, pes sedí tam kde je. Znovu dáme povel k noze a psa přitáhneme k sobě. Pochválíme. Toto několikrát opakujeme do doby, než pes přichází sám k naší noze. Poté přejdeme k druhé části výcviku - chůze u nohy. Psa zavoláme povelem k noze a následně pochválíme. Psa připneme na vodítko. Na povel k noze psa držíme stále u naší nohy a kousek popojdeme. Vodítkem korigujeme jeho chůzi tak, aby šel u naší nohy. Uděláme pár kroků a zastavíme se. Pes se také musí zastavit, poté ho pochválíme. Psa můžeme chválit i během chůze, bude nás více vnímat a bude mít radost že dělá něco dobře. Chůzi u nohy cvičíme tak dlouho, dokud pes nebude chodit sám u naší nohy, bez naší pomoci. Tratě samozřejmě můžeme zkracovat či prodlužovat podle libosti. Vždy ale musíme délku chůze u nohy přizpůsobit šikovnosti psa a dbát na přestávky!
Poté začínáme nacvičovat zastavení u nohy s následným sedni. Kdykoliv se zastavíme, musí se zastavit i náš pes. Zastavení opět nacvičujeme pomocí vodítka - jdeme pomalou chůzí, psa chválíme a tak si udržujeme jeho pozornost, zastavíme se a vodítko držíme tak, aby pes nemohl jít dál, případně ho o kousek stáhneme zpátky škubnutím! Ne potažením! A pochválíme!!! Následně ho posadíme, jestli s povelem sedni nebo jen zatlačením na zadek, to je už na vás. Doporučovala bych bez povelu sedni, aby si pes lépe zapamatoval, že při jakémkoliv zastavení si musí okamžitě sednout. A nezapomínejte psa chválit za všechno, co udělá dobře.

ZŮSTAŇ
Povel zůstaň je jedním z klíčových povelů výcviku. Nejen že ho využijete při dalších různých cvičeních, ale hodí se i běžně v praxi. Třeba pokud potřebujete, aby pes někde na chvíli setrval, např. před obchodem, nebo si chcete se psem hrát, ale pes za vámi neustále chodí a vy mu chcete házet míčky tak, aby je chytal. Pes by měl zůstat v kýžené poloze (tedy měl by zůstat tam kde je) i po zadání různých povelů, např. po sedni. Proto je také důležité psa tento povel naučit, pokud zůstávání na místě po vydání povelu nezvládá.
Nejlépe se povel zůstaň učí psa, který umí lehni. Hůř se mu vstává než z pozice kdy sedí, a tak máte ještě chviličku navíc, abyste ho dostali zpět do kýžené polohy.
Psovi dejte povel lehni a nechte ho chvíli setrvat v této poloze. Poté vydejte povel zůstaň a buď o kousek ustupte, nebo začněte těsně kolem psa chodit dokola. Chození dokola je lepší, neboť si pes zvykne že mu odcházíte do různých stran. Po vydání povelu zůstaň ustupte o krok. Pokud pes zůstane, přijděte k němu a hodně ho pochvalte, dejte mu třeba i pamlsek. Několikrát toto zopakujte a pokud se bude dařit, můžete vždy vzdálenost o kousek prodloužit. Co se týče chůze okolo psa, choďte dokolečka kolem něho a podle toho, jak to bude zvládat, dělejte větší a větší kolečka. Nezapomeňte ze začátku psa neustále chválit a dělat přestávky. Jakmile se přestane dařit, pokračujte až další den, nechte psa vyběhat, nebo zopakujte povel, který už umí a hodně jej pochvalte, aby dostal znovu chuť do cvičení. Při nácviku povelu zůstaň je dobré, abyste zkoušeli chodit do různých stran, klidně i za psa, aby vás neviděl. Zařaďte do cvičení i běh od psa. Pes je naučen, že od něho jen popojdete, ale jakmile se rozběhnete, je to pro psa něco nového a pes vás může začít následovat. Tento povel cvičte v nerušeném prostředí, dokud jej pes nebude stoprocentně umět. Tam, kde by se otáčel jinam nebo by utíkal, to nemá smysl.
Marion Raven

16. června 2011 v 18:47 | xvxexrxa


Marion Raven, celým a vlastním jménem Marion Elise Ravn, je norská zpěvačka a skladatelka písní a bývalá dětská herečka. Její příjmení Ravn je norského původu, proto jako svoje umělecké jméno přijala Marion Raven. Patřila k dnes již zanikému popovému duu M2M, které již zaniklo, spolu s Marit Larsen.
Později byla uvedena na trh jako pop-rocková zpěvačka s vydáním svého debutového alba Here I Am z roku 2005. Také vydala své evropsko-britské debutové album Set Me Free, které bylo značně propagováno v Německu, Nizozemsku a Velké Británii. Její třetí studiové album s prozatimním názvem Nevermore by mělo vyjít na podzim roku 2010.

Selena Gomez

16. června 2011 v 18:37 | xvxexrxa
Povolání: Herečka, zpěvačka, textařka
Věk: 18
Datum narození: 22. 07. 1992
Místo narození: Grand Prairie, Texas, USA
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 165 cm
Členka skupiny: Selena Gomez & The Scene

Jmenuje se Selena Marie Gomez a narodila se 22.července 1992. Její herecká kariéra začala v roce 2002, kdy si zahrála Giannu v seriálu Barney & friends, zde se také seznámila se svou dobrou kamarádkou Demi Lovato, která hrála Angelu. Potom dostala roli ve filmu Spy Kids 3D: Game Over, and Brain Zapped.

Poprvé se objevila na konkurzu Disney, poté se odstěhovala z Texasu do Californie a stala se členem Disney "rodiny". Začala se objevovat v populárních seriálech The suite life of Zack and Cody, Hannah Montana - zde si zahrála ve dvou dílech zpěvačku Mikaylu.

Její přestávka skončila v říjnu 2007, kdy se zúčastnila konkurzu na seriál Wizards of Waverly Place jako Alex Russo. Také hrála ve filmu Moderní popelka 2 - zde si zahrála hlavní roli. Je také rostleskávačka a oblíbená zpěvačka.

Účinkovala také v různých reklamních spotech firem Wal-Mart, Hasbro a T.G.I. Friday's.
V roce 2003 získala malou roli ve filmu Spy Kids 3D. Objevila se i v televizním filmu Walker, Texas Ranger: Trial By Fire. Ve stejném roce získala i svou první hlavní filmovou roli, když ztvárnila postavu Emily Grace Garcia ve filmu Brain Zapped.

V roce 2009 nazpívala klip Send it on společně se svými Disney přáteli: Skupina Jonas Brothers, Miley Cyrus, Demi Lovato. Píseň se vyhoupla do prvních příček hudebních žebříčků.Missy Pererym

16. června 2011 v 18:24 | xvxexrxa
Povolání: Herečka, modelka
Věk: 29
Datum narození: 16. 06. 1982
Místo narození: Montreal, Quebec, Kanada
Znamení: Blíženci aktuální horoskop »
Missy Peregrym je kanadská herečka a modelka, která se narodila 16. června 1982 v Montrealu v Quebecku v Kanadě. Většinu života však prožila v Surrey, British Columbia, kde navštěvovala Fleetwood Park Secondary School. Velkým vzorem pro ni a její dvě setry byl otec, který se stal dokonce ministrem. Sama sebe popisuje spíše jako kluka, zajímala se o atletiku, fotbal a outdoorové sporty ve Vancouverských horách.

Modelingu se začala věnovat v osmnácti letech. Úspěch měla u Mercedes Benz, Sprint Canada a dokonce se stala tváří pro Olympijské hry. Prvním hereckým počinem byla role v televizním sci-fi seriálu ČERNÝ ANDĚL (2002). A po nějaký čas u epizodních rolí ještě zůstala. Zahrála si v seriálech BLACK SASH, JAKE 2.0, SMALLVILLE, TRU CALLING, LIFE AS WE KNOW IT, ANDROMEDA. Poté přišli dva filmy CALL ME: THE RISE AND FALL OF HEIDI FLEISS a známější CATWOMAN, kde ztvárnila testovaný subjekt. Zpět k seriálům. Jako Jackie Bradford ve LIFE AS WE KNOW IT, jako Molly Griggs ve SMALLVILLE: VENGEANCE CHRONICLES.

Nejvíce se zapsala do povědomí jako sedmnáctiletá gymnastka rebelka Haley Graham v komedii STICK IT (2006). Znamenalo to zlom v její kariéře. Začala dělat interwiev v televizních pořadech a vzala za vděk i fotografům na různých večírcích. Netrvalo dlouho a přišla nabídka zahrát si v seriálu HEROES. Výjimečnost pro ni byla typická, a tak všemi deseti přijala roli záporné postavy Candice Wilmer, schopné měnit podobu.

Jejím zatím posledním počinem je hlavní ženská role v "ďábelském" komediálním seriálu REAPER, v pilotním díle jí zastoupila Nikki Reed. Za zmínku také stojí i její částečný ukrajinský původ a znalost nejen angličtiny, ale i francouzštiny Nyní žije Missy Peregrym v Los Angeles v Kalifornii.


Connie Talbot

2. června 2011 v 8:59 | xvxexrxa
Povolání: Zpěvačka
Věk: 10
Datum narození: 20. 11. 2000
Místo narození: Borough of Walsall, Anglie
Znamení: Štír aktuální horoskop »
Connie Talbot se narodila 20.11. 2000 v Borough of Walsall, středozápadní Anglii. Naschla celý svět svým kouzelným hláskem při vystoupení v soutěži - Britain's Got Talent - // Británie hledá talent. Sice nevyhrála, vyhrál Paul Potts, který taky krásně zpíval operní árii od Giacoma Pucciniho - Nessun dorma, ale rozplakala všechny v sále, včetně milionů televizních diváků. Její vystoupení se objevilo na serveru Youtube. Za několik měsíců dosáhly návštěvy videa, několik milionů. Odhadujeme, že její video za 6 měsíců vidělo přibližně 25 milionů lidí.

Connie pochází­ z chudé rodiny. Pět členů její rodiny bydlelo ve třípokojovém bytě v Streetly. Dosud svůj diamant v hrdle brousila doma u CD disků, na karaoke přístroji za 40 liber. Platit ji­ hodiny zpěvu si její­ maminka nemohla dovolit.

Teď ale přišel obrat. Malinká Britka Connie Talbot (6 let), i když ve zpěvu měla nevýhodu, když neměla přední­ zuby, je nyní rázem novou hvězdičkou světového showbyznysu.
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie Talbot
Connie TalbotAnna Tatangelo

2. června 2011 v 8:52 | xvxexrxa
Povolání: Zpěvačka
Věk: 24
Datum narození: 9. 01. 1987
Místo narození: Sora, Itálie
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »
........................

Hayden Panettiere

2. června 2011 v 8:44 | xvxexrxa
Povolání: Herečka, zpěvačka
Věk: 21
Datum narození: 21. 08. 1989
Místo narození: Palisades, New York, USA
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 157 cm


Hayden Panettiere se narodila v New Yorku. Již odmala ji matka Leslie tlačila do showbyznysu a už v osmi měsících hrála v reklamách. Natočila jich přes padesát a v necelých pěti letech byla vybrána do seriálu One Life to Live, ale do pamětí Američanů se zapsala rolí Lizzie Spauldingové bojující s leukémií v seriálu The Guiding Light, který se natáčí od roku 1952. Díky tomuto získala sympatie diváků a o další nabídky nebyla nouze (Vzpomínka na Titány, Aféra s náhrdelníkem, Rychlý Stripes, Princezna ledu, Ally McBealová - dcera Ally). Skutečná televizní hvězda se z Hayden Panettiere stala díky seriálu Hrdinové (Heroes). Hayden hraje jednu z hlavních postav, roztleskávačku Claire, která má schopnost regenerace. Hayden si sice naoko stěžuje, že Hrdinové jí "zničili život", protože kamkoli se teď hne, má v patách paparazzi, ale ve skutečnosti dokáže svou popularitu dobře využít. Vytvořila vlastní design triček pro svůj on-line obchod, navrhla kabelky. Hayden se v roce 2007 rozešla se svým přítelem Stephenem Collettim a od té doby je sama. Když nehraje, tak ráda tančí, zpívá, jezdí na koni, dělá gymnastiku, karate, box, bere lekce klavíru, plave, ale úplně nejraději tráví čas na manikúře.

V roce 1999 byla nominována na cenu Grammy za nejlepší mluvené slovo pro děti, za namluvení mravenčí princezny Dot ve filmu Život brouka na audio záznam. Měla se objevit v thrilleru Úkryt, kde hrála původně dceru Jodie Foster, ale později byla nahrazena Kristen Stewartovou. Mezi její největší role, kde jsme ji mohli vidět patří Vzpomínka na Titány (s Denzlem Washingtonem) a K.O. (s Timem Allenem), či slyšet jako Dot v Životu Brouka. Mezi její největší a nejznámější role patří Claire Bennetové v seriálu Heroes a Lizzie Spauldingové v Guiding Light.

Celé jméno: Hayden Leslie Panettiere
Výška: 1.55 m
Barva očí: zelená
Barva vlasů: blond
Matka: Leslie Panettiere
Otec: Alan Panettiere
Sourozenci: mladší bratr Jansen Panettiere
Oblíbené: zpívání,gymnastika,ježdění na koni,piano a plavání, kniha Harry Potter, herečka Angelina Jolie
Nynější bydlište: Los Angeles, Kalifornie
Přezdívka: Mushroom, přátelé jí říkají Hayd, nebo Hay-Hay
Řekla: "Nesnáším, když lidé říkají jak rychle rostu." "Moje máma vždycky říká - jsi jako knihy,které čteš, a lidé, kterými se obklopuješ."


Chantelle Paige

2. června 2011 v 8:36 | xvxexrxa
Povolání: Zpěvačka, herečka, textařka
Věk: 23
Datum narození: 3. 02. 1988
Znamení: Vodnář aktuální horoskop »
Členka skupiny: Flipsyde

Nick Kamen

2. června 2011 v 8:33 | xvxexrxa
Povolání: zpěvák
Věk: 49
Datum narození: 15. 04. 1962
Místo narození: Harlow, Essex, Anglie
Znamení: Beran aktuální horoskop »
Americký pop zpěvák, nar. 1962. Začínal jako manekým a na startu v pop music mu pomohla Madonna. V r. 1986 má 1. hit - Each Time You Break My Heart.


.................

Faiby

2. června 2011 v 8:27 | xvxexrxa
Povolání: Zpěvák
Věk: 28
Datum narození: 10. 06. 1982
Místo narození: Šternberk, Českoskoslovensko
Znamení: Blíženci

Narodil se ve Šternberku v roce 1982. Od roku 2000, kdy poprvé prorazil na hip-hopová prkna, mu nikdo neřekl jinak než Faiby Jamaica (dnes už jen Faiby).

Produkoval hudbu a rapoval v Rapline Crew.
V roce 2002 se jim podařilo kvalifikovat trek "Je To Rap" na kompilaci Lyric Derby II.

V roce 2003 se kapela Rapline rozpadla a Faiby založil label Faiby Jamaica Productions, na kterém si vydal své debutové CD "Ruvido" (© FJP).

V roce 2005 mezi vyšlo druhé CD "Síla & Čest" (© FJP ) a konečně i mezinárodní kompilace "Underground Units vol. 1" (© FJP).

V Září 2005 label "Faiby Jamaica Productions" dostává zásadních změn, mění se název na "Spittin´ Cobra Label", začíná se spolupracovat se světovými labely i rapovými interprety.

Od počáteční myšlenky "dostat olomoucký region do povědomí české scény" se dnešní myšlenka přetransformovala na "..podvědomí celé Evropy".
Už to není záležitost regionu, ale hip-hopu jako takového.


..........

Aaliah

2. června 2011 v 8:20 | xvxexrxa
Povolání: Zpěvačka, herečka
Datum narození: 16. 01. 1979
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Místo úmrtí: Bahamy
Důvod úmrtí letecká nehoda
Znamení: Kozoroh aktuální horoskop »
Výška: 171 cm
Talentovanou americkou R&B zpěvačku čekala hvězdná kariéra, osud však zasáhl jinak. Aaliyah zemřela 25. srpna 2001 při leteckém neštěstí na Bahamách ve věku pouhých 22 let. Během svého krátkého života však Aaliyah stihla mnohé a dokázala tak míru svého talentu. Sběratelský komplet 3CD a DVD obsahuje alba "Aaliyah Edition 2004", One In A Million Edition 2004", a výběr největších hitů "I Care 4 U" (včetně DVD) - vše remásterováno a obohaceno o dosud nevydané skladby a remixy!

Mimo hudební aktivity se věnovala také modelingu, tancování. Podílela se na hudbě k filmům (v některých z nich si také zahrála) Romeo misí zemřít, Královna prokletých, Charlieho Andílci, Get over it nebo Jossie and the Pussycats. Měla si zahrát ve filmech Matrix Reloaded a Matrix Revolutions, letecké neštěstí jí to však nedovolilo a její roli získala Nona Gaye. Jessica Alba jí zase nahradila ve filmu Honey.

Vlastním jménem této nadané zpěvačky, modelky a herečky bylo Aaliyah Dana Haughton.Nikki Cox

2. června 2011 v 8:12 | xvxexrxa
Povolání: Herečka, Modelka
Věk: 33
Datum narození: 2. 06. 1978
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Blíženci


Nicole Avery "Nikki" Cox Mohr je americká herečka známá hlavně pro svojí roli v televizním seriálu Unhappily Ever After a Las Vegas: Kasino, kde hraje Mary Connell


..................